Press

Projděte si s námi Zámek Napajedla

25.11.2014

Projděte si s námi Zámek Napajedla.

» Více

Toulavá kamera cestovala u nás na zámku.

19.2.2013

Toulavá kamera cestovala u nás na zámku.

» Více

Rozhovor z časopisu Blesk pro ženy

29. 9. 2012

„Dělat něco smysluplného, co zároveň bude vaší vášní…“

» Více

Dobré ráno s Českou televizí

3. 10. 2012

Eva Gajdošík, zakladatelka Moravského kulinářského institutu v Dobrém ránu s českou televizí.

» Více

Audio rozhovor se zámeckými paními

22. 5. 2012

Rozhovor pro slovenskou Madam Eva o tom, jak vznikal nápad koupit napajedelský zámek, jak zachránit tuto historickou památku, a o tom, co vše můžete zažít...

 

» Více

ZÁMEK NAPAJEDLA ZVE NA KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY HISTORICKÝCH PROSTOR

4. 4. 2012

Nevíte, kam vyrazit na víkend během velikonočních prázdnin? Zajeďte si do zámku v Napajedlech na Zlínsku, kde budou historické sály zpřístupněny s komentářem průvodkyně. Od čtvrtka 5. dubna až do neděle 8. dubna se prohlídky konají v době od 10 do 16 hodin. Dále pak se budou komentované prohlídky konat v zámku každý dubnový víkend od 10 do 16 hodin.

» Více

Moravský kulinářský institut nabízí řadu zajímavých kurzů

7. 3. 2012

V břenu odstartoval svoji činnost Moravský kulinářský institut, který sídlí v zámku Napajedla. Nabízí sérii kurzů vaření pro laiky i profesionály. V zámecké kuchyni se v březnu vaří každý čtvrtek od 18 do 21 hodin. V dubnu se kurzy uskuteční každé úterý od 18 do 21 hodin. Kurzy povede majitelka zámku Eva Gajdošík a kuchař David Brada. 

» Více

Mráz napáchal škody i v zámku Napajedla

9. 2. 2012

Teploty hluboko pod bodem mrazu jsou zřejmě příčinou havárie, která postihla ZÁMEK NAPAJEDLA na Zlínsku. V historickém objektu totiž vytekla voda z vodovodního řadu. Většina potrubí je vedena v nevytápěných prostorách na půdě zámku. Vytékající voda zasáhla téměř 1000 m2 třetího patra a poničila nedávno dokončené zámecké apartmány. Provoz v zámku je tedy z těchto důvodů omezen, neboť v současnosti probíhají likvidační práce.

» Více

Přijďte si pochutnat na zabijačkových pochoutkách podle receptů našich předků

3. 2. 2012

Na nejrůznějších vepřových specialitách si lidé pochutnají v sobotu 4. února v zámku Napajedla na Zlínsku. Řezník připraví pro milovníky dobrého jídla pochoutky podle receptů našich babiček a dědů. Nebudou chybět polévky, výpečky se zelím nebo jelítka a prejt. Speciality se začnou podávat v zámecké restauraci či v přízemí zámku od 12 hodin. 

» Více

Zámecká zabijačka nabídne speciality podle receptur našich babiček

30. 1. 2012

Pravou zabijačku připravuje na sobotu 4. února zámek v Napajedlech na Zlínsku. Řezník připraví nejrůznější speciality podle tradičních receptur našich babiček. Od 12 hodin se bude podávat v zámecké restauraci či v přízemí zámku například světlá – ovarová i tmavá polévka, tzv. prdelačka. Speciality si lidé budou moci zakoupit i domů.
 

» Více

Zámek Napajedla má pro sběratele turistickou známku

5. 1. 2012

Zámek Napajedla má svou vlastní turistickou známku. Historické barokní sídlo se tak zařadilo na seznam míst, kde si mohou zájemci zakoupit oficiální turistickou známku. Originální turistické známky jsou kulaté, dřevěné a vypalované plakety, kterou jsou suvenýrem a zároveň i určitým potvrzením o dosažení turisticky atraktivního místa. Jinde tyto známky nelze zakoupit.

» Více

Vyznavači golfu zahájili rok v Napajedlech novoročním odpalem

4. 1. 2012

Hned první den v novém roce se sešlo několik golfových nedočkavců, aby si odpálili svůj první míček a popřáli si do nového roku 2012. Slavnostní odpal se konal v nově registrovaném J. A. Bata Golf Clubu 1. ledna ve 13 hodin. Skalní příznivce golfu neodradila ani zima a mrholení. Svůj první míček pro štěstí si golfisté odpálili ze sněhem posypaného tréninkového driving range, který se nachází v blízkosti zámku v Napajedlech na Zlínsku.

» Více

V napajedelském zámku se golfové odpaly trénují i v zimě

28.12.2011

Vyznavači golfu aktivně tráví povánoční dny v Golf clubu J. A. Bati, který sídlí v Zámku Napajedla na Zlínsku. Golf v těchto dnech hrájí venku na odpališti i greenu v zámeckém parku, stejně jako na simulátoru, který se nachází v prostorách golfového klubu uvnitř zámku.  Klub je veřejnosti otevřen rovněž ve čtvrtek 29. prosince a v pátek 30. prosince, vždy od 10 do 22 hodin. V neděli 1. ledna ve 13 hodin se uskuteční První odpal roku 2012, kterého se mohou zúčastnit všichni zájemci. 

» Více

Netradičním dárkem může být i ochutnávka zámeckého života

21.12.2011

Hledáte tip na dárek, a to nejen vánoční či narozeninový? Zámek Napajedla nabízí jedinečné dárkové vouchery a poukázky. Díky nim tak mohou lidé prožít jedinečný zážitek, ochutnat zámecký život, zahrát si golf nebo prožít romantické chvíle. Ceny poukazů jsou od 299 korun. 

» Více

Zlatá neděle v zámku Napajedla bude ve znamení divadla a poezie

17.12.2011

Zlatou nedělí vyvrcholí advent v zámku v Napajedlech na Zlínsku. Návštěvníci se mohou těšit na místní Divadelní spolek Zdeňka Štěpánka, který zpříjemní prohlídky historických komnat netradičním programem. Kromě toho se mohou lidé podívat i do Galerie vína a obrazů, prohlédnout si dvě stálé výstavy nebo posedět v zámecké kavárně.

» Více

Zámek Napajedla ožije vánočním jarmarkem

6. 12. 2011

Tradičním Vánočním jarmarkem ožije v neděli 11. prosince areál zámku v Napajedlech na Zlínsku. Lidé se mohou těšit na prodejce tradičních výrobků nebo řemeslníky. Pro děti budou připraveny tvůrčí dílničky. V zámecké kavárně se budou podávat speciality ze zámecké kuchyně, horké svařené víno, punč nebo bylinkové čaje.  Odpoledne jsou na programu netradiční komentované prohlídky historických komnat, v nichž vánoční atmosféru zpříjemní Divadlo Variace z Otrokovic. 

» Více

Rodina Jana Antonína Bati z Brazílie tráví advent v zámku Napajedla

4. 12. 2011

Zámek Napajedla hostí od soboty významnou návštěvu. Do historického barokního sídla zavítali potomci Jana Antonína Bati z Brazílie, kteří zde tráví adventní čas. Všichni členové rodiny jsou ubytovaní v nových zámeckých pokojích, které byly na podzim znovu obnoveny ve třetím nadzemním podlaží pravého křídla.

» Více

Druhý advent lze v zámku Napajedla strávit při vánočně laděných prohlídkách

2. 12. 2011

Tradiční advent pokračuje bronzovou nedělí v zámku v Napajedlech. Návštěvníci během neděle 4. prosince mohou zavítat do Galerie vína a obrazů, posedět si v kavárně nebo si prohlédnout zajímavé výstavy. Odpoledne jsou na programu netradiční komentované prohlídky historických komnat, v nichž vánoční atmosféru zpříjemní Divadelní spolek Zdeňka Štěpánka z Napajedel. 

» Více

Zlínský kraj finančně podpořil výstavu Afrika

1. 12. 2011

Dotaci ve výši 15 tisíc korun získal od Zlínského kraje Zámek Napajedla. Peníze posloužily na podporu výstavy AFRIKA – legendy a mystéria, která se od července koná v přízemí historického sídla. Tato dlouhodobá expozice mapuje život, zvířata i faunu černého kontinentu. Zámek Napajedla ji připravil ve spolupráci s cestovatelem Rudolfem Švaříčkem a CK Livingstone.

» Více

Advent v zámku v Napajedlech odstartuje hranými prohlídkami

24. 11. 2011

Již během nadcházejícího víkendu odstartuje v zámku Napajedla tradiční advent. A letos bude skutečně bohatý. V sobotu 26. listopadu se uskuteční Den otevřených dveří v J. A. Baťa Golf Clubu. V neděli 27. listopadu jsou pro lidi připraveny speciální prohlídky historického sídla doprovázené divadlem. Divadelní soubor Divadlo Variace z otrokovického gymnázia se představí každou celou hodinu od 13 do 16 hodin a v několika sálech zahraje různé vánoční pohádky.

» Více

Stovky lidí obdivovaly v zámku Napajedla netradiční vánoční aranžmá

20.11.2011

Vánoční atmosféra zavládla s předstihem v prostorách ZÁMKU NAPAJEDLA. Po celý víkend se v historických sálech konala výstava květinových a interiérových aranžií. Návštěvníci se tak mohli inspirovat pro nadcházející období Vánoc. V sálech bylo prostřeno několik slavnostních tabulí. Součástí akce byly také speciální workshopy, v nichž se zájemci naučili vázat květiny nebo třeba aranžovat vánoční stoly, či adventní věnce. Fotogalerii si můžete prohlédnout zde www.zameknapajedla.cz/fotogalerie/vikend-interieru-a-aranzi

 

» Více

Moderní květinové aranžie a dekorace zkrášlí zámek Napajedla

16. listopadu 2011

Historické sály ZÁMKU NAPAJEDLA zkrášlí v sobotu 19. a v neděli 20. listopadu moderní květinové aranžie a netradiční dekorace. Víkend interiérů a aranžií inspiruje návštěvníky především na nadcházející období Vánoc. Lidé se mohou těšit na bohatý program. Kromě netradičních prohlídek budou připraveny také speciální workshopy, v nichž se zájemci naučí vázat květiny nebo třeba aranžovat stoly. Zájemci o vaření se mohou přihlásit do kurzů vaření.

» Více

Zámek Napajedla získal dotaci na studii obnovy a restaurování

15. listopadu 2011

Zámek Napajedla získal od Zlínského kraje dotaci ve výši 100 tisíc korun. Peníze slouží k vypracování architektonické studie obnovy a restaurování části zámku, která je nutná pro další vývoj rozsáhlé rekonstrukce historického barokního sídla.

» Více

V ZÁMKU NAPAJEDLA OCHUTNÁTE PŘES TŘI STOVKY NEJLEPŠÍCH VÍN

25. října 2011

 Velká prezentace všech medailových vín soutěže KRÁL VÍN České republiky se uskuteční ve čtvrtek 27. října v ZÁMKU NAPAJEDLA. Košt začne v několika historických sálech zámku v 18 hodin a potrvá téměř do 23 hodin. Koštovat se budou nejlepší vína aktuální nabídky českých, moravských a slovenských vinařů. K ochutnávce bude připraveno více než 300 vzorků vín. Poprvé v historii nevyhrálo v této přehlídce sladké víno. Oba nejcennější tituly – Krále vín a držitele nejlepší kolekce získalo jedno vinařství – Vinařství Volařík.

» Více

Zloděj ukradl několik předmětů z expozice Afrika v zámku Napajedla

13.10.2011

Doposud neznámý zloděj odcizil ze zámku Napajedla několik vzácných exponátů. Předměty zmizely z jedné části dlouhodobé expozice Afrika, která je umístěná v přízemí historického sídla. Vedení zámku krádež exponátů oznámilo policii v úterý 11. října 2011. Vyšetřování krádeže nijak neovlivní samotný průběh výstavy, ani chod zámku.

» Více

Zámek Napajedla jedním z cílů akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska

30. 9. 2011

ZÁMEK NAPAJEDLA se stal v letošním roce cílem jedné z pěti etap již tradiční akce nazvané NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA. Ta se uskuteční již tuto sobotu 1. října. Zámek je otevřen až do konce týdne od 10 do 18 hodin. Lidé v něm mohou navštívit výstavu AFRIKA, expozici historických kočárků a panenek, s průvodcem si mohou prohlédnout historické sály a komnaty nebo posedět v zámecké kavárně. V sobotu se navíc mimořádně od 12 do 14 hodin uskuteční prezentace vín z Napajedelska – z nejsevernějších vinic slovácké vinařské oblasti.

» Více

Zámek Napajedla ožije Svatováclavskými oslavami

23. 9. 2011

Již dvanáctý ročník Svatováclavských slavnostní se uskuteční v sobotu 24. září v Napajedlích na Zlínsku. Bohatý program je naplánován také v areálu ZÁMKU NAPAJEDLA, kde se návštěvníci mohou těšit na řemeslný jarmark, komtesu Alenku, dobovou střelnici nebo zábavné dostaveníčko ve středověku. Areálem zámeckého parku projde také kostýmovaný průvod s loučemi v čele se svatým Václavem.

» Více

Rozhovor s Robertem Křesťanem

22. 9. 2011

Je osobností českého bluegrassu, mandolistou, skladatelem i překladatelem. Hrával ve skupinách Trapeři a Poutníci a v současné době hraje v bluegrassové skupině Druhá tráva s banjistou Lubošem Malinou. Řeč je o zpěvákovi Robertu Křesťanovi, který se svojí skupinou vystoupí v pátek 23. září na nádvoří ZÁMKU NAPAJEDLA.

» Více

< Předchozí | 1 | 2 | Další >